Ігор Злотніков. Знання VS Влада: До якої міри теза стоїків «Влада охороняє незнання» актуальна сьогодні?

4 тези Ігоря Злотнікова для Міжнародної експертної сесії

zlotnikov

1. Глобальна криза перейшла на нову стадію – «пост-кризову». Кризові події розвиваються вже поза фінансовими та економічними проблемами. Ситуація, яку раніше підводили під поняття “глобалізм” вийшла з-під контролю і наростає з хаотичною швидкістю. Легітимність багатьох звичних відносин Влади з суспільством порушується. Для того, щоб відновити контроль Влади над ситуацією необхідно або застосувати силу, або … – поділитися Знанням. Контроль над ситуацією можливий тільки через відкриття інформації, якою б неприємною вона не була. Інакше – загальна війна всіх проти всіх.

2. Сценарії, звичні для Влади, такі як – «охорона незнання», в сучасній ситуації глобальних комунікаційних мереж і трансляції подій «on-line» – не ефективні або просто не працюють. Будь-яка недомовка, а тим більше брехня, діє проти Влади. Влада з необхідністю повинна ділитися Знанням з суспільством.

3. Однак, можливо, що Влада, дійсно, не має адекватного знання про поточну ситуацію. Це означає, що те, що відбувається, не може бути представлено в раціональній формі. Дефіцит розуміння і уявлень Влади про ситуацію і про можливі дії та їх наслідки – також, є цілком допустимими в нинішній швидкоплинній ситуації. Можливо, що прийняття рішень Владою відбувається за зовсім випадковими підставами. У цьому випадку у Влади не так багато вибору – або покладатися на випадок, або здійснювати спеціальну роботу з пошуку та комунікації з тими, хто розуміє, що відбувається.

4. Різні рівні Влади мають різні запити (вимоги) на Знання. Влада повинна точно усвідомлювати – де проходять межі Влади, і межі відповідної Політики. Це означає, що Влада повинна мати чіткі уявлення про типи Знань, необхідних для здійснення владних повноважень. Однак у «пост-кризовії» ситуації ці межі прийшли «в рух» і швидко змінюються. З’являється необхідність нових способів роботи Влади з різними рівнями і типами Знань. Чи може Влада самостійно виконати цю роботу? Хто може виконати відповідний супровід цієї складної роботи для Влади?

Advertisements

One thought on “Ігор Злотніков. Знання VS Влада: До якої міри теза стоїків «Влада охороняє незнання» актуальна сьогодні?

  1. Пінгбек: Ігор Злотніков |

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s