Інтелектуальний ресурс – обов’язкова умова незалежності України

Другий день міжнародної експертної сесії “Як зробити інтелект ресурсом розвитку України” буде ще інтенсивнішим, ніж перший. Головним завданням другого дня є вироблення рекомендацій, як правильно розподіляти кошти, щоб інтелектуальний потенціал ніс державі приботок. Символічно, що про це говоритимуть у День Конституції України.

Розпочав дискусійну частину Голова правління Балтійського інституту стратегічних досліджень та інновацій «БІСІ» Ігор Злотніков. Ключовою темою його доповіді є протистояння знання та влади в умовах глобалізму. Він стверджує:

«Глобальна криза перейшла в свою нову фазу – пост-кризову. Кризові події розвиваються вже поза фінансовими та економічними проблемами. Ситуація, яку раніше трактували поняттям «глобалізм» вийшла з-під контролю і наростає з хаотичною швидкістю».

У відповідь йому Президент громадської організації «Енциклопедія», публіцист та дослідник майбутнього Сергій Пєрєслєгін розрозкаже не лише про виклики, але й про можливості глобального фазового переходу:

«Нині розвинуті країни вичерпали можливості індустріальної фази розвитку, що призвело до постіндустріальної фазової кризи. Вона може призвести до постіндустріальної катастрофи в формі великої війни чи катастрофічної економічної рецесії. Таке розв’язання хоча й імовірне, але його можна уникнути. Нову фазу розвитку можна побудувати без нових Темних віків».

Провідна роль в побудові нової фази розвитку світу належить інтелектуалам. В якій ситуації вибору опинилися інтелектуали, розповість консультант корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Сергій Дацюк. Він переконаний, що інтелект може бути ресурсом тільки для самого інтелекту:

«У наших інтелектуалів є ілюзія – якщо політика не опікується інтелектом, то потрібно йти в політику, щоб це змінити. Мислення інтелектуала та мислення політика мають різні установки. Вони не можуть бути поєднані. Справжні інтелектуали орієнтовані на світ, на людство, на вічність, а не на обслуговування тих, хто їм платить», – наголошує Сергій Дацюк.

Проектна частина другого дня складається з двох групових сесій,  під час яких учасниками буде запропоновано рекомендації щодо принципів та механізмів підтримки інтелектуального розвитку та підвищення інтелектуального капіталу в Україні. Нагадаємо, що вчора сформувалося шість груп: наука та технічна інженерія, віра та воля, інфраструктура для освіти та інтелектуального  життя, робота з часом, економічні виміри, сталий розвиток територій та простору. Кожна з яких сьогодні запропонує свій варіант рекомендацій для підтримки та розвитку інтелектуального ресурсу України.

Нагадаємо, що Twitter-трансляцію сесії можете читати за хештегом #i4ukraine

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s