Поки ЄС в кризі, Україна має сконцентрувати свої ресурси і придумати власне майбутнє

На такій думці зійшлись експерти з Євросоюзу, України та Росії що взяли участь у Міжнародній сесії «Як зробити інтелект ресурсом розвитку України?». Впродовж двох днів понад 100 фахівців працювали, щоб визначити в чому проблеми розвитку та використання інтелектуального ресурсу українців. Також вони виробили рекомендації, як використати приватні інвестиції, які український бізнес, готовий вкладати в розвиток інтелектуального потенціалу держави.

Підтримку від уряду та матеріальну підтримку від бізнесу в розмірі 40 млн. грн. гарантував Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов: «Уряд, у свою чергу, готовий до впровадження нових, нестандартних підходів і заходів. Крім того, я розраховую на серйозну участь бізнесу в цій програмі».

Міжнародна сесія тривала два дні. Символічно, що говорили про розвиток інтелекту для майбутнього Української держави в День ії Конституції. Багато учасників торкалися у своїх висловленнях теми освіти. Засновник та Директор гімназії «Очаг» Євген Медреш зазначив:

«Метою держави має бути побудова школи для трансляції нинішнього у майбутнє».

Керівник московського корпоративного університету ВІАНСА Олександр Левінтов, запропонував створити в Україні «срібний університет», ідею якого в Росії не отримала влада. У «срібному університеті» має навчатися інтелектуальна еліта третього покоління та передавати свій життєвий досвід молоді.

DSCN1531

Українські вчені та експерти мають свій погляд на розвиток освітніх проектів в Україні. Президент консультаційної компанії Habitat Vivendi Олександр Буряк вважає, що освітні проекти треба робити без участі держави.

«Реальні проекти зміни освіти дуже псують настрій чиновникам», – стверджує Буряк.

DSCN1582

А консультант корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Сергій Дацюк пояснює:

«Серед вчених, освітян, чи інших груп населення інтелектуалів лише 3-7%. Інтелектуалами є не заробітчани, підприємці, орієнтовані на світ, людство, вічність, а не обслуговування тих, хто їм платить».

Попри скептицизм українців, іноземні експерти неодноразово наголошували, що саме в Україні необхідно реалізовувати світовий проект розвитку інтелектуального потенціалу. Розповідаючи, як в Латвії не використовують свій інтелектуальний капітал, та як ЄС не дає їй  можливості самій визначити в якому напрямку рухатися, Ігор Злотніков підкреслював:

«Якщо Україна зараз не створить свій проект, то потрапить під вплив Російської Федерації чи Європейського Союзу. Українець – вільний філософ зі зброєю. Зараз є вирішальний момент і унікальна можливість визначити вектор».

DSCN1513

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s