Україні потрібна кооперація влади та інтелекту, а не обслуговування чи прислуговування

Таку позицію висловив учасник Міжнародної експертної сесії «Як зробити інтелект ресурсом розвитку України?» Леонід Шремф – мер Судака у 1990-1998 та 2002-2006 роках, а сьогодні  академік Української Муніципальної Академії. Разом з іншими учасниками сесії він обговорив сфери, без підтримки яких неможливий розвиток інтелектуального потенціалу України.

У привітанні на відкритті сесії Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов зазначив, що вже отримано підтвердження від приватних інвесторів і підприємств вкласти близько 40 млн. гривень в розвиток інтелектуального капіталу України. І одним із завдань, яке він ставить перед українськими інтелектуалами – пошук відповіді на питання, як ефективно використовувати ці кошти.

Сфери інтелектуального ресурсу, які пропонували учасники, були найрізноманітнішими. Наприклад Олександр Зубарєв, президент ВГО «Українська рада винахідників і новаторів» пропонував вкладати ресурси в налагодження зв’язку між наукою, промисловістю та бізнесом.

Юрій Радченко, координатор Української асоціації розробників та користувачів Вільного/Відкритого програмного забезпечення висловив думку, що інтелектуальний прорив України неможливий, якщо над цим не працюватимуть спеціально створені експертні групи.

Олег Бахтіяров, генеральний директор Університету ефективного розвитку запропонував створити школу деміургів – систему підготовки людей, які можуть створювати цінності.

Активну участь в обговоренні взяли навіть школярі, що прийшли на сесію. Ірина Душина зазначила: «Пропоную підтримати школу нового типу освіти, яка би служила інтелектуальним колектором. Це дозволить дати молодим людям впевненість у можливості особистого розвитку та самореалізації в своїй країні.»

На основі визначених пропозицій,  учасники працювали над темою «Розвиток інтелектуального ресурсу: шлях та перший крок». Всього сформувалося шість робочих груп:

  1.  наука та технічна інженерія,
  2.  віра та воля,
  3.  інфраструктура для освіти та інтелектуального  життя,
  4.  робота з часом,
  5.  економічні виміри,
  6.  сталий розвиток територій та простору.

Найскладніша робота чекає на учасників завтра, коли вони формулюватимуть механізми та принципи підтримки інтелектуального розвитку України.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s