Розпочалася одна з наймасштабніших подій для українських інтелектуалів

Росія зіткнулася з кризою в системі освіти, а країни Прибалтики запозичають інтелектуальних працівників на Заході. Ефективність роботи українських науковців в чотири рази перевищує показник Росії, у п’ять – США, у дев’ять – Японії. Водночас рівень підтримки науки в Україні один із найнижчих у світі. Де місце інтелектуалів в розвитку країни та яка роль держави в підтримці національного інтелекту обговорювали експерти з України, ЄС та Росії на відкритті міжнародної сесії.

Напередодні Дня Конституції понад 100 інтелектуалів зібралися на одній із найбільших подій для науково-експертного середовища України – міжнародній сесії, присвяченій пошуку механізмів для розвитку інтелектуальних ресурсів України. Захід відбувається за підтримки Кабінету Міністрів України.

«Дуже часто наша праця викликає інтерес у, як то кажуть, вузьких колах. Проте цього року дозволю собі порадіти наперед і відзначити, що нас почули врешті урядовці», – зауважив у вступному слові модератор сесії, координатор оргкомітету Юрій Чудновський.

Перший віце-прем’єр міністр України Сергій Арбузов у вітальному слові пояснив, що, інтелект – це першоджерело інновацій, технологій, високотехнологічної продукції. Тому Перший віце-прем’єр-міністр переконаний, що результатом роботи Міжнародної експертної сесії стануть пропозиції про конкретні механізми розвитку інтелектуального потенціалу України.

Перший день експертної сесії складають дискусійна і проектна частини. Під час дискусійної Володимир  Нікітін  пояснив, чому  інтелектуальний ресурс для України – це обов’язкова умова для незалежності. Його думку доповнив відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі, що спеціально для сесії зробив відео звернення. Він зазначив:

«Зміна суспільства починається від певних груп – еліт. Еліта – це не банкіри, не бізнесмени, не люди при владі. Еліта – це завжди ті, що несуть відповідальність за інших. Тому формування еліт – дуже важлива справа. Проблемою і небезпекою є, коли еліти залишають свою країну, і працюють не на її благо, а для інших народів і країн, інтегруючись з ними.»   

Ректор Московської школи управління «Сколково» Андрій Волков розповів про реформи Росії в системі освіти та уроки «Сколково», які моделі освіти з’явилися за останні 20 років та в чому полягають проблеми інтелектуальних клубів.

Український вчений Максим Стріха розповідаючи про стан та перспективи української науки звернув увагу: «У нашій державі відсутні механізми для вироблення та здійснення єдиної наукової політики, відсутній єдиний державний орган влади, який би цим опікувався, відсутня національна інноваційна система. При сьогоднішньому обсязі підтримки розмови про реформи української науки безглузді.»

Як зробити інтелект ресурсом розвитку України, експерти обговорять у відкритій дискусії, що розпочнеться по обіді. Завершиться перший день сесії роботою в групах над темою «Стратегія інтелектуального розвитку країни в глобальному контексті». Результати роботи групи представлять на пленарному засіданні. Висновки і пропозиції стануть основою групової роботи, що продовжиться 28 червня.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s