Ректор Московської школи управління «Сколково» та директор Балтійського інституту стратегічних досліджень та інновацій у Києві поділяться досвідом, як зробити інтелект ресурсом розвитку країниа шосду

Перша Міжнародна експертна сесія «Як зробити інтелект ресурсом розвитку України?» збере 27-28 червня в Києві експертів, дослідників майбутнього і футурологів з країни Європи та Росії. Разом з українськими політиками, науковцями, бізнесменами, держслужбовцями та експертами вони вироблятимуть спільне бачення та модель ефективного використання інтелектуального ресурсу українців.

Чому проблема використання інтелекту нині особливо загострилася, пояснює організатор сесії, засновник громадського проекту «Foundation for Future» («Основа для майбутнього») Володимир Нікітін:

«Україна не використовує свої інтелектуальні ресурси. Натомість вона спонсорує поглиблення розриву між слабкими і сильними країнами,  постачаючи людей інтелекту в  Європу та США. Поки українські фахівці працюють закордоном, їх ідеї та відкриття патентуються в інших країнах, податки від інтелектуальної діяльності сплачуються поза межами України – в середині країни наростає дефіцит фахових кадрів. Це створює реальні загрози для незалежності України. Використання національного інтелекту необхідно зробити пріоритетом національної політики.» 

Одним зі спеціальних спікерів є Андрій Волков, ректор Московської школи управління «Сколково», доктор технічних наук, експерт у сфері освітньої політики Росії.  Спеціально для учасників міжнародної сесії він розкаже про уроки «Сколково» в контексті російських реформ. Зокрема А. Волков розповість про кризу в системі освіти Росії, що склалася внаслідок соціальної трансформації 90-х років.

Директор Балтійського інституту стратегічних досліджень та інновацій Ігор Злотніков розкаже, як в Латвії та інших країнах Прибалтики не використовується власний інтелект, а необхідні фахівці запозичуються на Заході. А Сергій Дацюк, експерт з комунікацій та консультант корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» пояснить, чому мислення інтелектуала та мислення політика не можуть бути поєднані та в чому полягає інтелектофобія українців

Польський режисер Кшиштоф Зануссі також приєднається до Сесії, хоч і дистанційно. Він підготує відеозвернення, у якому поділиться думками щодо потенціалу та перспектив розвитку України як суспільства думки.

Захід проводиться за підтримки Кабінету Міністрів України.

Головний інформаційний партнер:

ukraine_logo_en

Інформаційні партнери:

expertgc_weblogo_FRIGURT_logo

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s